A ragadozó tenyésztése izgalmas kihívás, amely tele van kockázatokkal, de ugyanakkor jelentős nyereséget is rejthet magában.

Míg a valódi szőrme mint luxustermék a divatiparban mára a kegyetlenség szimbólumává változott, a krokodilbőr ruházati cikkek és kiegészítők még mindig keresett luxusdarabok, melyekért egy szűk réteg jelentős összegeket hajlandó fizetni. Így a krokodiltenyésztés, bár etikailag aggályos, és nem is veszélytelen, de jövedelmező foglalkozás.
A valódi szőrme viselése kezdetben a hideg időjárás elleni védekezés szükségszerűségéből fakadt, ám az idők során a gazdagság és a társadalmi státusz jelképe lett. Miközben egy szűk elit luxusigényeit elégítette ki, sok esetben az állatok számára embertelen körülmények között zajlott a beszerzésük, ami komoly etikai kérdéseket vet fel.
A Nemzetközi Szőrmekereskedelmi Szövetség évekkel ezelőtti jelentéséből kiderült, hogy
a szőrmeipar bőrének 85%-a szőrmefarmokban fogságban tartott állatoktól származik,
Az állatjogi aktivisták határozott fellépésének következtében a valódi szőrme használata a divat világában ma már komoly megvetésnek örvend. A Prada csoport 2019 óta elkötelezte magát amellett, hogy nem használ eredeti szőrmét a termékeiben, míg a Brit Divattanács bejelentette, hogy 2024-től a londoni divathét bemutatóin tiltanak minden valódi szőrmét.
Az igazi bőr ruházati termékek terén azonban még nem tapasztalhattunk olyan drámai átalakulást.
A bőripar globálisan körülbelül 212 milliárd dolláros ágazatnak számít, és a jövőbeli kilátások szerint 2030-ra akár 6%-kal is bővülhet. A valódi krokodilbőr különlegessége abban rejlik, hogy luxustáskák, övek, cipők és más kiegészítők alapanyagaként keresett, olyan neves divatmárkák által, mint a Louis Vuitton, Hermés, Versace és Gucci. Ennek ellenére, bár a krokodiltenyésztés nem mentes a problémáktól, még mindig akadnak olyanok, akik ipari mennyiségben folytatják ezt a tevékenységet.
Néhány évvel ezelőtt Ausztráliában egy rendkívül zavaró krokodiltenyészetre bukkantak, ahol a körülmények kifejezetten embertelenek voltak. Az eset széleskörű felháborodást váltott ki, különösen azért, mert legalább 37 korábbi kutatás támasztotta alá, hogy...
a hüllők is képesek stresszt, szorongást és félelmet átélni.
A szigetországban a bőrükért tenyésztett krokodiloknak nagyon is volt okuk mindezt megtapasztalni.