Szijjártó Péter úgy véli, hogy Magyarországon egyedülállóan kedvező beruházási feltételek alakultak ki, amelyek Európa egyik legvonzóbb lehetőségeit kínálják a befektetők számára.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető, Szijjártó Péter a Feintool System Parts Tokod Kft. beruházásának bejelentésén arról számolt be, hogy a svájci hátterű vállalat jelentősen bővíti a motor- és generátormaggyártó üzemét Tokodon, amely ennek nyomán képessé válik az elektromosautó-gyártás megrendeléseinek kiszolgálására Magyarországon és Európa-szerte.
A miniszter kiemelte, hogy a közel 13 milliárd forintos beruházás eredményeképpen új gyártósorok érkeznek Magyarországra, hogy ki tudják szolgálni a Volvo új megrendeléseit. Ezzel ráadásul a vállalat 300 felett tudja stabilizálni a tokodi munkavállalóinak számát.
Ez a beruházás újabb lendületet ad annak a folyamatnak, hogy Magyarország az európai, sőt globális elektromos autóipari átállás egyik legfontosabb győztese lesz. Európában az egyik legvonzóbb beruházási környezet itt, Magyarországon jött létre
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a svájci cégek fontos szerepet játszanak a magyar gazdaságban, hiszen ők képviselik a kilencedik legnagyobb beruházói közösséget az országban. Jelenleg körülbelül 900 svájci vállalat működik itt, amelyek mintegy 30 ezer embernek biztosítanak munkalehetőséget Magyarországon.
Szijjártó Péter beszédében kiemelte, hogy a Feintool beruházása a legújabb mérföldkő a térség gazdasági fejlődésében, hiszen ez a 140. olyan jelentős projekt az elmúlt egy évtized során, amely állami támogatás révén valósult meg. A vármegyében összesen körülbelül 2000 milliárd forint értékű beruházás valósult meg, ami körülbelül 12 ezer új munkahelyet teremtett, ezzel hozzájárulva a helyi közösség prosperitásához.
A mai napon Komárom-Esztergom vármegye kulcsfontosságú szerepet játszik Magyarország gazdasági teljesítményében, hiszen a magyar GDP jelentős hányada itt keletkezik. A térség gazdasági dinamizmusa és innovációs potenciálja hozzájárul a nemzeti fejlődéshez, valamint a helyi közösségek jólétéhez.
- emelte ki.
A miniszter hangsúlyozta, hogy az utóbbi időszakban rendkívül kedvezőtlen globális gazdasági környezet alakult ki. Ennek oka, hogy a világkereskedelem akadálytalan áramlása helyett egyre inkább újabb és újabb korlátozó intézkedésekkel találkozunk, miközben a Föld különböző régióiban fegyveres konfliktusok söpörnek végig. E helyzet következményeként a kormánynak sürgető feladata, hogy hatékonyan küzdjön a negatív külső hatások mérsékléséért.
Ezért lényeges megjegyezni, hogy az elmúlt 14-15 év távlatában ma Magyarországon több mint egymillióval nőtt a munkavállalók száma. Jelenleg körülbelül 4,7 millió embernek van munkahelye, ami történelmileg kiemelkedő foglalkoztatási szintet jelent.
- jegyezte meg, majd kiegészítette, hogy mindezek következményeként Magyarország nemzetközi megítélése, a különböző politikai támadások és a kedvezőtlen globális gazdasági helyzet ellenére is, pozitív fényben tűnik fel a pénzpiacokon.
Példaként a miniszter felhozta, hogy a három legnagyobb hitelminősítő intézet az elmúlt időszakban összesen tizenkétszer vizsgálta Magyarországot, és mind a három befektetésre ajánlott kategóriában tartotta az országot.