Robbie Williams számára soha nem lesz könnyű az a pillanat, amikor édesanyja már nem ismeri meg őt. Ez a helyzet mindig is mélyen megérintette, hiszen a családi kötelékek és az emlékek jelentős szerepet játszanak az életünkben. Az ilyen nehéz pillanatok m

A zenész számára elengedhetetlen az idő, hogy feldolgozza édesanyja betegségének súlyos terhét. Robbie Williams egy nehéz időszakon megy keresztül, amely új kihívások elé állítja őt.
Robbie Williams a minap árulta el, hogy édesanyját demenciával diagnosztizálták. A betegség négy évvel azután derült ki, hogy az énekessel közölték, hogy apja Parkinson-kórban szenved. A zenész úgy érzi, nem tudja feldolgozni a családjával történteket.
Robbie Williams a hamarosan megjelenő Better Man című életrajzi filmje kapcsán adott interjút. "Az édesanyám jelenleg demenciában szenved, apám pedig Parkinson-kóros, és nem tud felkelni az ágyból. Szóval most az életem más szakaszában vagyok" - nyilatkozta a zenész, akinek filmjét hamarosan bemutatják és turnéra indul. Williams vallomására egy szakember is reflektált, aki szerint Robbie Williams soha nem lesz "teljesen felkészülve" arra a pillanatra, amikor édesanyja, Janet már nem ismeri fel.
Az Express a közelmúltban beszélgetett Angelo Makrit-tal, az Alzheimer Társaság egyik vezetőjével, arról, mit várhat Robbie a következő hetek, hónapok és évek során, és hogyan tud a legjobban megbirkózni ezzel a nehéz helyzettel. "Az első tanács, amit adnák bárkinek, akinek a szülei most kapták meg ezt a diagnózist, az az, hogy szánjon időt a feldolgozásra" – mondta Makrit. "Fontos, hogy minél több tudást és információt gyűjtsön össze, és próbáljon meg mindent fokozatosan, napról napra megközelíteni, mert a demenciával élők igényei nagyon eltérőek lehetnek. A demencia egy széles spektrumú diagnózis, és nem mindig világos, hogy a beteg éppen mivel küzd. Amint ez tisztázódik, könnyebb tervezni a következő lépéseket." A szakember arról is beszélt, hogy egy támogató csoporthoz való csatlakozás jelentős jótékony hatással bírhat a nehéz időszakokban.
A demencia tapasztalata mindenkinél egyedi, ezért nincs egyetlen, minden helyzetre alkalmazható módszer arra, hogyan beszéljünk erről a gyerekekkel. A megközelítés nagymértékben függ a gyermek életkorától és érettségi szintjétől. Lehet, hogy a demencia kifejezést használni fogod, de lehet, hogy célszerűbb egy másik, könnyebben érthető kifejezést választani, mint például a memóriaprobléma. Azt is mondhatod, hogy az érintett személy jelenleg nincs a legjobb állapotban. A szakember hangsúlyozza, hogy a gyerekek észlelni fogják a változásokat, és kérdéseik merülhetnek fel. Ilyenkor fontos, hogy támogassuk őket abban, hogy feldolgozzák szerettük betegségét és érzéseiket.