Péter Bence lenyűgöző teljesítménye révén bebizonyította, hogy a világ legkiválóbb billentyűs művészei és zongoristái is elismeréssel adózhatnak egyedi előadásának. | szmo.hu
Zeneszerzés, teltházas aréna koncert, Guinness-rekord – mindez egy amerikai szupersztár fényes életrajzában is büszkén mutatkozna meg, de most egy magyar tehetségről van szó. Egy fiatal srác, aki bátran merészeli újraértelmezni a klasszikus pop-slágereket, és az eredmény lenyűgöző. Munkásságával nemcsak a hagyományokat tiszteletben tartja, hanem friss színt is visz a zenei palettára, megmutatva, hogy a régi dalok új megvilágításban is képesek szárnyalni.
Nem volt kérdés, hogy Péter Bence mekkora karriert fut majd be. Kétféle út állt előtte. Dönthetett afelett, hogy a haknizást és szórakoztatást választja, vagy alkot és a művészetet helyezi előtérbe. Mindkettő irány működött volna neki, de választott. Az őszinte, kreatív önmegvalósítás és a totális szabadság vonzotta. A sallang nélküli virtuozitás, a közönség őszinte gyönyörködetése. Mindezt teljesen tudattalanul.
Egyszerre éltük át az utcazenélés varázsát, a YouTube-videók dinamikáját és az arénakoncertek fényárban úszó élményét – mindezt lemezminőségben. A helyzet az, hogy van egy világsztárunk, akit valahogy mégis távolságtartóan kezelünk. Ha megkérdeznénk az utcán sétáló embereket, hogy tudják-e, ki is az a Péter Bence, valószínű, hogy a válasz többségében nemleges lenne. Ennek ellenére...
Péter Bence koncertje egy igazán különleges esemény, ahol a komolyzene rajongói, a popzene hívei és a rockzene szerelmesei egyaránt otthon érzik magukat. Minden dal, amelyhez csak hozzányúl, varázslatos átalakuláson megy keresztül, és arannyá válik. A közönség is ezt a sokszínűséget tükrözte: a legkisebbektől a legidősebbekig minden generáció képviseltette magát, együtt élvezték a zene varázsát és a közös élményt.
A koncert előtt volt alkalmunk beszélgetni a "világ leggyorsabb zongoristájával", aki elmondta, hogy a populáris slágereket klasszikus köntösbe öltözteti, ugyanis a klasszikusokat nem igazán lehet poposítani.
Péter Bence egy figyelemfelkeltő internetes videóval tűnt fel, amelyben Michael Jackson ikonikus "Bad" című dalát saját stílusában dolgozta fel. Rámutatott, hogy a mai zenei világban a közönséghez való eljutás szinte kizárólag ilyen modern eszközökkel lehetséges. A közösségi média és az online platformok uralta médiakörnyezetben a videók jelentenek a leghatékonyabb módot a zenészek számára, hogy elérjék a rajongóikat és megosszák tehetségüket.
Fedezd fel Peter Bence lenyűgöző zongora feldolgozását Michael Jackson ikonikus "Bad" című dalának! Ebben a videóban a tehetséges művész egyedi stílusával és virtuóz játékával új életet lehel a klasszikus slágerbe. Ne hagyd ki ezt a különleges előadást!
A Guinness Rekordok Könyvébe 2012-ben bekerült azzal a lenyűgöző teljesítménnyel, hogy mindössze egy perc alatt 765 hangot játszott le a zongorán. Ám ő inkább elkerüli, hogy ezzel a különleges teljesítménnyel azonosítsák, és nem szívesen kötődik ehhez a címhez.
"A Guiness-rekord igazából egy vicc volt, poénból készült el. Semmilyen művészi tartalma nincs, ez egy sportág, amit szerintem a gamerek még valószínűleg jobban is meg tudnának csinálni. Semmi ördöngős dolog nincs benne. A zongora mechanikáját használja ki, meg azt, hogy valaki tényleg gyorsan tud repetálni. Igazából semmi sincs benne, amire büszkének kéne lenni, ez csak egy gag."
Bár Magyarországon nem gyakori, hogy színpadra lép, külföldön számos koncertet ad. Ezért is tekinthető különleges eseménynek, amikor végre hazai közönség előtt mutathatja meg tehetségét.
Különösen felemelő érzés, hogy Magyarországon egy ilyen fantasztikus helyszínen és ennyi lelkes ember előtt léphetek fel. Ezt a műsort világszerte sok helyen bemutatták már, egyes helyszíneken akár három-négy alkalommal is. Tudom, hogy Magyarország régóta vár erre a pillanatra. Tavaly tartottuk az első koncertünket, és azóta igazán aktívan jelen vagyunk itthon is. Bízom benne, hogy a jövőben hasonló élmények várnak ránk!
A jövőbeli terveivel kapcsolatban elárulta, hogy nagyon szeret szimfonikus zenekarokkal dolgozni, erre hazánkban is többször volt már alkalma. Sokat komponál zongorára és szimfonikus zenekarra és bízik benne, hogy ezzel egyszer eljut oda, hogy filmekhez írhasson zenét. Azt, hogy zongorázik, a csillagok állásának tudja be, igazán, mint zeneszerző érzi jól magát.
Végezetül megosztotta velünk titkát arról, hogyan képes megőrizni egyensúlyát és a realitás talaján maradni, miközben a csillogás helyett a saját céljaira összpontosít.
Számomra a büszkeség egy kissé zavaró érzés. Persze, fontos, hogy az ember büszke legyen az elért eredményeire, de én nem szeretem, ha ezek a dicséretek táplálják az egómat. Inkább arra összpontosítok, hogy végezzem a feladataimat, és bízom benne, hogy amit csinálok, az helyes irányba mutat, és hogy az emberek értékelni fogják. Éppen ezért nem szoktam sem a múltban, sem a jelenben sokat töprengeni ezeken a dolgokon.
Képgaléria: Íme, így zajlott a koncert! (Kattints a képre a további fotókért)
A decemberi budapesti koncertje során Bence és menedzsere, Zöld Szabolcs, két izgalmas újítást vezettek be, amelyek igazán különlegessé tették az eseményt. Az egyik innováció egy mobilapplikáció volt, amely lehetővé tette, hogy a közönség aktívan részt vegyen a fényshowban, ezzel varázslatos atmoszférát teremtve a nézőtéren. A másik, még meglepőbb fordulat pedig az volt, amikor Bence a színpadról leugorva, egy guruló zongorán megjelenve szórakoztatta a nézőket. Ezzel a lépéssel gyakorlatilag a közönség közvetlen közelébe került, lehetőséget adva arra, hogy szinte tapintható közelségből élvezhessék a zenei élményt. Zöld Szabolcs elárulta, hogy ilyen jellegű "guruló zongorázást" eddig még senki sem vállalt be, így joggal mondhatjuk, hogy ez a pillanat akár világpremier is lehetett.
Van egy videója, amely már elérte a lenyűgöző 62 milliós megtekintést!
Még 2013-ban Jacob Jolij, a Missouri Egyetem neurológusa, tudományos kutatás keretében, számos önkéntes közreműködésével megállapította, melyik a világ legboldogabb dala. A győztes a Queen ikonikus "Don't Stop Me Now" című slágere lett. Ezt a felejthetetlen számot dolgozta át zongorára Péter Bence, akinek előadásmódja igazán lenyűgöző. Érdekesség, hogy a magyar zenei virtuóz szeptember 5-én született, ugyanazon a napon, mint a legendás Queen énekese, Freddie Mercury.
Fedezd fel Peter Bence lenyűgöző zongora feldolgozását a Queen klasszikus „Don't Stop Me Now” dalából! Ez a videó nem csupán egy egyszerű előadás, hanem egy igazi zenei élmény, ahol Bence virtuóz technikával és egyedi stílusával varázsolja el a hallgatóságot. Engedd, hogy a dallamok magukkal ragadjanak és élvezd a zene erejét!
A koncert előtt beszélgettünk Horváth Rolanddal is, aki a koncert szervezésével kapcsolatban elmondta, hogy a jegyértékesítés meg az előkészítés nagyjából 6-12 hónapos periódust szokott felölelni, viszont, ha megszereznek egy olyan előadót, akiről tudják, hogy egy nap alatt el tudja adni a jegyeket, akkor akár egy hónappal a koncert előtt is kijöhetnének az eseménnyel. Jelen esetben, mivel idősebb közönségről is szó volt, korábban el kellett kezdeni a marketingkampányt. Azt is elárulta, hogy választják ki az előadókat, akiket elhoznak Magyarországra: "Én Péter Bencét az első videója óta imádom. 2016 óta könyörgök a menedzserének, hogy dolgozzunk együtt, és sikerült tavaly a Szabolccsal leülni és meggyőzni, hogy mi legyünk a promóterei a prágai és a budapesti koncertnek. Nagyon örülünk, hogy velünk dolgoznak."
Horváth Roland, a Koncertpromo alapítója, elhozza hazánkba a saját kedvenc előadóit, remélve, hogy ezzel a közönség ízlését is eltalálja. A közelgő dupla André Rieu koncert mellett számos izgalmas programot terveznek a jövőben. "Én határozom meg, hogy mit szeretnék csinálni és miben látom a lehetőséget. Most rengeteg új projekttel rukkoltunk elő. Ebben a hónapban négy Il Volo koncertet indítunk Európában, emellett Budapestre érkezik Ludovico Einaudi is. A Szex és New York világát is megidézzük, hiszen Candice Bushnell, a sorozat írója egy One Woman show-t tart az Erkel Színházban, ahol a valós és a kitalált történeteket is megosztja velünk. Továbbá májusban egy különleges illúzionista show-t, a Louis de Matos: Impossible Live-ot is megszervezzük Budapestre és Prágába. Jelenleg 16 koncertünk értékesítése zajlik, és hamarosan újabb bejelentésekkel is készülünk."
Péter Bence
A zenész 1991. szeptember 5-én született, egy pedagógusok köréből származó családba, amely Debrecenből Hajdúböszörménybe költözött. Zenei tehetsége már kiskorában megmutatkozott: alig másfél évesen már a nagymamája zongoráján játszotta le egy rajzfilm zenéjét. Négyéves korában a debreceni zeneiskola előkészítő osztályába vették fel, ahol a klasszikus zene iránti vonzalma, különösen Mozart és Chopin munkái iránti érdeklődése, egyre inkább kibontakozott. Hétévesen már saját kompozíciót írt, ezzel megkezdve zenei pályafutását.
Tizenhárom éves korában debütált zenei karrierje, amikor megjelent első CD-je. 2004-ben látott napvilágot az album, mely a Green Music címet viselte. Ekkor már versenyeken is részt vett, és a Ferenczy György Nemzetközi Zongora Verseny harmadik helyezésével büszkélkedhetett. 2006-tól a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola zongora szakán folytatta tanulmányait, miközben a Békéscsabai Országos Zongoraverseny döntőseként is megmutathatta tehetségét.
Rajongott a filmzenéért is, nagy kedvence John Williams volt, elmondása szerint az ő zenéje inspirálta arra, hogy filmzenék komponálásával is foglalkozzon. 2008-ban adták ki a Nightfall című nagylemezét. 2009-ben a Cserhát Művészkör országos pályázatán első helyezést ért el, és a My Great Film zenei pályázatán is első díjas lett.
Bostoni Berklee College of Music, a kortárs zeneművészet egyik legnagyobb központja, vonzotta Bencét, aki már fiatalon a zenélés iránti szenvedélyével hódította meg a világot. 2010-ben a felvételi vizsgáján Bartók Béla klasszikus műve mellett saját kompozícióit is bemutatta, és már az első meghallgatás után elnyerte a felvételt. Tanárai az akadémiai körökben kiemelkedő tehetségnek ismerték el, és nem ritkán előfordult, hogy egyik tanára, miután meghallgatta Bence egyedi darabját, azt mondta neki, hogy már nem tud neki újabb ismereteket nyújtani. Bence egyik legnagyobb álma az volt, hogy találkozhasson John Williamsszel, és ez a vágy végül valóra vált, elmélyítve ezzel a zeneszerző iránti tiszteletét és inspirációját.
Az egyetemi évei során három szemeszter alatt sikerült letudnia hat szemeszternyi tantárgyat. Végül azonban haza kellett térnie, mivel a külföldi tanulmányok finanszírozására rendelkezésre álló forrásaik kimerültek.
Tervei között szerepelt, hogy 2015-ben visszatér az egyetem padjai közé. Azonban egy váratlanul sikeres zongorafeldolgozás gyökeresen megváltoztatta az életét. Michael Jackson ikonikus "Bad" című dalához készített zongoraváltozata hatalmas népszerűségnek örvendett, miután feltöltötte a YouTube-ra, ahol több mint 10 millió megtekintést ért el. Ezzel az egyetlen lépéssel világszerte ismertté vált, és azóta a legnagyobb koncerttermekben ad teltházas előadásokat. A magyar közönség először 2023-ban élőben tapasztalhatta meg tehetségét.