Orbán Viktor figyelmeztetett: "A jelenlegi 7 ezer forintos villanyszámla akár 14 ezer forintra is emelkedhet, ha..."


Tudósítottunk arról, hogy Orbán Viktor váratlan gazdasági egyeztetést hívott össze a Karmelitában, ahol miniszterei, köztük Rogán Antal, Lázár János, és Varga Mihály jegybankelnök is jelen voltak. A találkozó középpontjában az ukrán energiafenyegetettség állt, és a Karmelitában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter is részt vett az eszmecserén.

A tanácskozást követően a miniszterelnök a Facebook-oldalán megosztott egy rövid videót, amelyben kijelentette: "Brüsszel határozott szándéka, hogy bármilyen áron támogatja Ukrajna ügyét, még ha ez a magyar és európai családok tönkretételével jár is." Emellett hangsúlyozta, hogy az orosz gáz- és kőolajszállítást is el fogják zárni.

Az Európai Unió elhatározta, hogy új irányba tereli energiapolitikáját, és el kíván szakadni az orosz gáz- és olajszállítmányoktól. Orbán Viktor kiemelte, hogy ez a lépés Magyarország számára évi 800 milliárdos plusz kiadást jelentene. Ez az összeg megegyezik a rezsicsökkentés költségeivel, amit a kormány évente biztosít a magyar családok támogatására.

A miniszterelnök kijelentette, hogy amennyiben sikerülne leválni az orosz energiahordozókról, akkor az eddigi átlagos 7 ezer forintos villanyszámla akár 14 ezer forintra, míg a 16 ezer forintos gázszámla megugorhat 54 ezer forintra. Ezt a feszítő áremelkedést a magyar lakosság szeptembertől tapasztalhatja meg a saját számláikon – emelte ki.

Orbán Viktor kijelentette, hogy a kormány számára egyetlen lehetőség áll rendelkezésre a probléma megoldására: ha Brüsszelben a magyar kormány megakadályozza az európai uniós döntés életbe lépését.

„Ez csupán akkor válik valóra, ha önök is részt vesznek benne” – buzdította a közönséget a VOKS2025 véleménynyilvánító szavazásra. „Ez a téma minden magyar család életét érinti” – hangsúlyozta a videóban.

Péntek reggel a miniszterelnök rádióinterjújában kifejtette véleményét az ukrán energiafenyegetettségről, amelyről korábban már írtunk.

Related posts