A tárgyalások nem hoztak várt változást: mi vár most a francia konyakra? - Agro Napló


A feszültség továbbra is érezhető Franciaország és Kína között a konyakra kivetett vámok kapcsán. A május 15-én tartott tárgyalások nem eredményeztek jelentős előrelépést, de a két fél jelezte, hogy nyitottak a további konzultációkra - számolt be róla a Reuters.

A csütörtöki francia-kínai tárgyalások nem hozták meg a várt megoldást a két ország közötti konyakokkal kapcsolatos vámügyi vitában - jelentette ki Eric Lombard, a francia pénzügyminiszter. Hozzátette, hogy a jövőbeni egyeztetések lehetősége továbbra is nyitva áll. Mint ahogy azt már korábban is tudni lehetett, Kína januárban kezdett el dömpingellenes vizsgálatot folytatni az Európai Unió borpárlataival szemben, miután kereskedelmi feszültségek merültek fel Peking és Brüsszel között. Az áprilisi döntés értelmében a vizsgálatot meghosszabbították, ezzel több időt biztosítva az uniós exportőröknek, hogy elkerüljék a kínai büntetővámok következményeit.

Ezen a szakaszon a gazdasági diskurzus nem hozott végleges eredményt a vitában.

Eric Lombard, a pénzügyminisztériumban tartott átfogó megbeszélése után nyilatkozta újságíróknak, hogy a Párizsba látogató He Lifeng kínai miniszterelnök-helyettessel való találkozó során számos fontos téma került terítékre. Franciaországban sokan úgy vélik, hogy a kínai dömpingellenes vizsgálat egyfajta megtorlás a Párizs által az EU számára javasolt, a kínai elektromos járművekre kivetett vámok miatt.

A vizsgálatot lefolytató hatóságok a vonatkozó jogszabályok és előírások keretein belül, továbbá a rendelkezésre álló tények alapos mérlegelésével fogják meghozni a végső döntésüket.

- mondta He Lifeng miniszterelnök-helyettes.

A konyaklobbi, a Nemzeti Szakmaközi Konyak Iroda újabb közleményt adott ki, amelyben sürgetően figyelmeztetett, hogy a megállapodás hiánya "katasztrofális következményekkel" járhat az iparág és a környező régió számára. A szervezet hangsúlyozza, hogy minden egyes nap, amely megoldás nélkül telik el, intenzív fájdalmat okoz számukra. Reménykednek abban, hogy sikerül elkerülniük a július 5-i vámok végleges bevezetését, amely tovább súlyosbíthatja a helyzetet.

Közben a francia mezőgazdasági minisztérium bejelentette, hogy a két ország két fontos megállapodást kötött: az egyik lehetővé teszi a madárinfluenza-járvány által nem érintett területek számára, hogy továbbra is exportáljanak baromfit, míg a másik biztosítja a francia baromfi számára a hozzáférést a kínai piac lehetőségeihez.

Related posts