Az NNI-nek mindenképpen ki kell derítenie a Magyar Kertörökség Alapítvány által készített, oldalanként 226 ezer forintba kerülő tanulmány körüli részleteket.


A Budapesti IX. kerületi ügyészség újraértékelte a rendőrség döntését, amely nem foglalkozott a nyilvánvalóan túlárazott dokumentum előállításának vizsgálatával.

Hűtlen kezelés gyanúja miatt indult nyomozás a Magyar Kertörökség Alapítvány (MKA) tokaji tanulmányának ügyében, amelynek költségei elérik a 68 millió forintot, oldalonként 226 ezer forintos áron - számol be a 24.hu a legfrissebb fejleményekről. A lap említi, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavaly novemberben elutasította Polt Péter feljelentését, amely Vadai Ágnes DK-s politikus írásos kérdésére adott válasz volt. Azonban a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség 2025 január elején megsemmisítette ezt a határozatot, ennek következtében az NNI idén újra megkezdte a nyomozást a különösen nagy értékű hűtlen kezelés gyanújával.

Ahogy lapunk korábban beszámolt róla, az ügy részleteit a 24.hu hozta nyilvánosságra. A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) egy évig titkolta az MKA által készített dolgozatot, de végül a bíróság a portál javára döntött, kötelezve az állami intézményt a 68 millió forint közpénzből készült dokumentum nyilvánosságra hozatalára. A vizsgálat során kiderült, hogy a sokáig rejtve tartott anyag valóban 226 ezer forintba került oldalanként, és a 300 oldalas tanulmányt kevesebb mint négy hónap alatt állították össze. Érdekes módon a dokumentum több mint 10 százalékán, azaz 30-40 oldalon csupán képek szerepelnek. A tanulmány négy fő részből tevődik össze, az első 136 oldal a Tokaj-Hegyalja térségének elemzésére fókuszál. Itt bemutatják a tájat, részletesen ismertetik a régió történelmét, valamint a kert- és borkultúra közötti összefüggéseket. Ezt követően további 40 oldalon keresztül osztrák, francia, olasz, svájci és spanyol turisztikai helyszínek kerülnek bemutatásra.

Polt Péternek is gyanús lett a Magyar Kertörökség Alapítvány több száz oldalas, oldalanként 226 ezer forintos tanulmányaA forráshiány veszélyére hívják fel Tiborcz István cégének a figyelmét egy tokaji kertekről készült 68 milliós tanulmányban

Az MKA korábban nem reagált arra, hogy milyen kiadásokat fedeztek a 68 millió forintból, de lap által felkért szakértők egybehangzó véleménye az volt, hogy a mű nem összeollózott, de sok eredeti gondolatot, nagy újításokat nem találtak benne, az árát pedig túlzásnak tartották. A mostani cikk felidézi, hogy az MKA, amelynek kuratóriumi tagja Guller Zoltán, az MTÜ igazgatósági elnöke - évről évre sok száz milliós támogatásokat kap. Az alapítvány beszámolója szerint 2022-ben 554 milliós támogatást kapott a Kiss-Rigó László püspöknek is havi tiszteletdíjat fizető szervezet, 2023-ban már 843 millió forint közpénzhez jutott, és az összes bevétele megközelítette az egymilliárdot.

Nem volt bűncselekmény, hogy törölték Orbán Ráhel tokaji földjeiről az állam elővásárlási jogát Miért vett Orbán Ráhel több mint 90 hektár szőlőt Tokajban?Heten adtak át egy néhány kilométeres dűlőutat Tokajnál, Gulyás Gergely szerint hasít a turizmus

Related posts