Meghalt, de mégsem nyugodhat békében – Amerika egy agyhalott nő életét próbálja fenntartani, mindössze pár hetes beteg magzata érdekében.

A „Szolgálólány meséje” újraértelmezve: az események számos kérdést támasztanak az Egyesült Államok abortusztilalmának jogi kereteivel, valamint a magzati jogokkal összefüggésben.
Egy különös és sajnálatos eset történt Georgia államban, ahol egy állapotos nőt agyhalottnak nyilvánítottak három hónappal ezelőtt. Adriana Smith, aki mindössze 30 éves, ezen a napon, február 19-én körülbelül két hónapos terhes volt. Édesanyja, April Newkirk elmondása szerint Adriana a kórházba fejfájás miatt ment, ahol gyógyszert kaptak neki, majd hazaengedték. Ezt követően barátja azt tapasztalta, hogy Adriana levegőért kapkodik, Természetesen! Kérlek, írd le, hogy melyik szöveget szeretnéd egyedivé tenni, és szívesen segítek átfogalmazni vagy módosítani azt! azonnal értesítette a sürgősségi szolgálatokat - számolt be róla az Independent.
Az Emory Egyetemi Kórház megállapította, hogy
Nyilvánosságra hozták az esetet. Az azonban nem derült ki, hogy a Smith agyában fellelhető vérrögök összefüggésbe hozhatók-e a terhességével. Az Emory Healthcare, a kórház üzemeltetője, nem részletezte, milyen szempontok alapján döntöttek Smith életének megőrzése mellett; csupán annyit közöltek egy nyilatkozatban, hogy figyelembe vették "Georgia állam abortusztörvényeit és minden egyéb releváns jogszabályt".
David S. Cohen, a philadelphiai Drexel Egyetem Thomas R. Kline Jogi Karának professzora rámutatott, hogy a kórházat leginkább az abortusztilalmat szabályozó jogszabály azon része aggaszthatja, amely a magzatok számára a "Homo sapiens faj tagjait megillető" jogokat garantál. Cohen véleménye szerint ez a jogi keret lehetővé teheti a kórház számára, hogy az anyát és a magzatot két különálló páciensként kezelje. Miután Smith-t életmentő gépre kapcsolták, a helyzet tovább bonyolódik, mivel a jogi és etikai kérdések összefonódnak.
Természetesen! Kérlek, írd le, hogy melyik szöveget szeretnéd egyedivé tenni, és szívesen segítek átfogalmazni vagy módosítani azt!
A kórház nem osztotta meg a nyilvánossággal, hogy milyen lépéseket tesznek Smith magzatának megmentése és fejlődése érdekében. Az sem egyértelmű, hogy mennyibe fog kerülni Smith életben tartása a magzat világra jövetele előtt, illetve ki lesz a felelős a kezelés költségeiért. Jelenleg egy adománygyűjtő oldalon 275.000 dolláros célt tűztek ki a költségek fedezésére.
A nagymama véleménye szerint a törvény súlyos terhet rótt a családjukra, anélkül, hogy bárki is kérdezte volna őket. Lehetséges, hogy hónapok múlva a kisbaba valamilyen fogyatékossággal jön a világra, és az is nagyon bizonytalan, hogy egyáltalán életben marad-e.
"Ügyelj arra, hogy a szöveged különleges legyen" - figyelmeztetett Dr. Kavita Arora, egy észak-karolinai szülész-nőgyógyász, aki aggodalmát fejezte ki a hosszan tartó lélegeztetőgép használatának magzatra gyakorolt hatása miatt. "Ilyen esetekből sajnos nem találni sokat."
A magzatok személyiségi jogainak kérdése széleskörű vitát vált ki a társadalomban. Egyes vélemények szerint a megtermékenyített petesejtek, embriók és magzatok jogi státuszát úgy kellene kezelni, mint a már megszületett emberekét, azaz ugyanolyan alkotmányos jogokkal kellene rendelkezniük. E nézet hívei gyakran érvelnek a magzatok védelme mellett, hangsúlyozva, hogy az élet kezdete már a megtermékenyítés pillanatában bekövetkezik. Mások viszont úgy vélik, hogy ez a megközelítés nemcsak gyakorlatilag kivitelezhetetlen, hanem komoly etikai és jogi problémákat is felvet. Ők arra hívják fel a figyelmet, hogy az abortusz korlátozása nemcsak a nők jogait érinti, hanem a társadalmi és gazdasági következményeket is figyelembe kell venni. E nézőpont alapján az alkotmányos emberi jogok védelme érdekében fontos, hogy a törvények ne biztosítsanak jogi státuszt a magzatoknak, hiszen ezzel a nők jogait is meg kellene védeni. A diskurzus tehát rendkívül összetett, és a különböző álláspontok mélyen gyökereznek a társadalmi, vallási és etikai meggyőződésekben. A kérdés megoldása nemcsak jogi, hanem emberi szempontból is rendkívül érzékeny területet érint.
Egy, az X platformon megjelent poszt alapján az egész történet leginkább Margaret Atwood kanadai írónő A szolgálólány meséje című művére, valamint az abból készült sorozatban megjelenő rémségekre emlékeztet.