Magyar Péter véleménye szerint Orbánék ismét bevezetnék a letelepedési kötvényeket, céljuk pedig az lenne, hogy 2000 milliárd forintnyi hitelt biztosítsanak maguknak.

A Tisza Párt vezetője kijelentette, hogy a miniszterelnök utasította Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, hogy indítson el 20 ezer letelepedési kötvény kibocsátását. E lépés révén az ország 2000 milliárd forint értékű hitelhez juthatna.
"Orbánék a gyerekeink és az unokàink jövőjét is el akarják adósítani. Mivel a kormány ipari méretű korrupciója miatt nem érkeznek az uniós pénzek, most azt az utasítást adta Orbán Nagy Márton miniszternek, hogy 20 ezer darab 250 ezer eurós letelepedési kötvényt bocsássanak ki és ezzel vegyenek fel 2000 milliárd forint hitelt" - írta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán.
Az ügyben megkerestük a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztériumot is, ha válasz érkezik, beszámolunk róla.
Jelenleg Magyarországon már működik egy letelepedési kötvény-program, amely befektetésalapú megoldásként van jelen, így nem terheli az államadósságot. Eddigi írásainkban részletesen bemutattuk, hogy a jelenlegi rendszer folyamata a következőképpen alakul:
Ennek megfelelően Magyar Péter egy új rendszerről szerezhetett információkat, a mostani ugyanis nem növeli az államadósságot. A Tisza Párt sajtóosztálya erre vonatkozó pontosító kérdésünkre szó szerint azt közölte:
A téma középpontjában egy 10 éves lejáratú kötvény áll, amelynek visszafizetése elkerülhetetlen. A háttérben Tiborcz és Rogán érdekkörei feszülnek egymásnak, miközben a pénz sorsa eldől. A bejövő összeg 20%-át kötelezően államkötvénybe kell irányítani, míg a fennmaradó rész szabadon felhasználható. Fontos megemlíteni, hogy a folyamat során egy 60 ezer eurós eljárási díj is felmerül, ami tovább bonyolítja a helyzetet.
A letelepedési kötvények előző rendszerében szintén volt kamat: a Rogán Antal ötletére 2013-2017 között futott bizniszben a közvetítők busás hasznot húztak: a feleslegesen közbeiktatott cégek összesen mintegy 162 milliárd forintot kaszálhattak. Eközben az állam mintegy 30 milliárd forintot bukott, mivel a kötvények után a piacinál magasabb kamatot fizetett.