**Magyar Péter: A Tisza Párt elnökének bennfentes információkhoz való hozzáférése** A Világgazdaság legújabb cikkében Magyar Péter részletesen elemzi, hogyan juthatott hozzá a Tisza Párt elnöke titkos információkhoz. A cikk bemutatja a politikai kulisszá


Az MBH felügyelőbizottságának tagjaként Magyar Péter könnyedén hozzáférhetett a részvénypiacra vonatkozó információkhoz. A bennfentes kereskedéssel kapcsolatos vádakat határozottan visszautasítja, ugyanakkor ügyletei miatt a szakértők és a nyomozók is felfigyeltek rá, és egyre inkább gyanakvóan szemlélik tevékenységeit.

Mint az MBH Bank felügyelőbizottsági tagja, Magyar Péter könnyen hozzáférhetett olyan bennfentes információhoz, amelyet akár le is tudott kereskedni. A politikus az erről szóló híreket cáfolja, az ügyben nyomozás van folyamatban - írta a Magyar Nemzet.

Rendelkezhetett bennfentes információval Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke 2023-ban az Opus Nyrt.-vel kapcsolatban, hiszen annak idején az MHB Bank felügyelőbizottságának tagja volt. Márpedig a bank brókercége bonyolította le az Opus-részvény visszavásárlási programját, amelynek nyomán megugrott a cég részvényeinek árfolyama.

Magyar Péter: Hogyan szerezhette meg a bennfentes információkat?

Figyelemre méltó, hogy Magyar Péterrel kapcsolatban napvilágra került hangfelvételen Vogel Evelin, a Tisza Párt elnökének egykori barátnője, arról számolt be, hogy Magyar Péternek kilencvenmillió forint értékű részvényei vannak. Emellett állítása szerint a tőzsdén olyan információk birtokában próbált pénzt keresni, amelyekről nem lett volna szabad tudnia. Erre alapozva az Index arról tájékoztatott, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda bennfentes kereskedelem gyanúja miatt nyomozást folytat az ügyben.

A Tisza Párt elnöke már a cikk publikálása előtt is egyértelműen elutasította a bennfentes kereskedés vádját. Ennek ellenére a lap tegnap mégis olyan állítást fogalmazott meg, miszerint bizonyítékok birtokába jutott, amelyek arra utalnak, hogy...

Az Index szerint Magyar Péter 2023. július 21-én, pénteken délután három órakor "az összes többi részvényét értékesítette, és több tízmillió forintnyi tőkét fektetett Opus-részvényekbe".

Márpedig az Opus valóban azon a napon, tőzsdezárás után tette közzé a részvény-visszavásárlási programjával kapcsolatos részleteket, mégpedig délután 17 óra 29 perckor. Az MBH brókercége pedig nyilván rendelkezhetett ezzel az információval, hiszen ők bonyolították le végül a részvény-visszavásárlási programot. Vagyis nem kizárt, hogy

Az ügy kiemelkedő eleme, hogy a Magyar Nemzeti Bank januárban bejelentette: 21 millió forintos piacfelügyeleti bírságot szabott ki egy magánszemélyre. Emellett feljelentést is tett a bennfentes kereskedelem és a bennfentes információk jogosulatlan közzétételének jogszabályi megsértése miatt. A közleményük alapján a magánszemély bennfentes információkat szerzett az Opus Nyrt. részvény-visszavásárlási bejelentése előtt, és ezt felhasználva adott megbízásokat a tőzsdén.

Azt is írták, hogy bennfentes kereskedelem és bennfentes információ jogosulatlan közzététele gyanúja miatt a történtek nyomán

Az MNB a mostani mellett több egyéb, a bennfentes kereskedelem gyanúját felvető befektetői magatartást is azonosított az Opus érintett közzétételét megelőzően, így összesen hét személy ellen folytatott vizsgálatot. Ezek kapcsán további piacfelügyeleti eljárásokat folytat. Tehát egyáltalán nem kizárható, hogy ennek a vizsgálatnak a folyományaként kerülhettek nyomozati információk az Indexhez.

Related posts