Rogán Antal listatársai között több prominens politikai figura található, akik különböző szerepeket töltenek be a kormányzati struktúrában. Ezek a személyek a politikai tájékozódás és a döntéshozatal szempontjából jelentős hatással bírnak. Ami pedig a lei
Viszonylag szűk kör tagja lett Rogán Antal azzal, hogy felkerült egy speciális amerikai szankciós listára kedden (az alaphírünket itt, a gyorselemzésünket itt olvashatják). A "Glomag"-ként is rövidített szankciós programban az amerikai pénzügyminisztérium adatbázisában jelenleg 262 magánszemély van. Ők azok, akik az amerikaiak megítélése szerint a világ bármely pontján általános jellegű emberi jogsértéseket, vagy korrupciós tevékenységet folytatnak, ezért nem léphetnek be az Egyesült Államokba, befagyasztották az amerikai vagyonukat, és nem üzletelhet velük amerikai.
Az általános jellegű kitétel jelentősége abban rejlik, hogy számos tematikus szankciós program létezik, amelyek különböző globális kihívásokra reagálnak. Például van olyan rendszer, amely a globális terrorizmus, drogcsempészet, kiberterrorizmus, valamint a tömegpusztító fegyverek kereskedelme ellen irányul. Ezen kívül speciális listák is léteznek, amelyek egyes országokhoz köthető problémákat céloznak meg, mint például Irán, Líbia, Nicaragua, Libanon vagy Oroszország esetében. Ezekre a listákra olyan egyének vagy csoportok kerülnek fel, akik kifejezetten hozzájárulnak az adott geopolitikai helyzet súlyosbításához.
Az összes szankciós listát átvizsgálva Magyarországra vonatkozóan Rogán Antal mellett még hat másik találatot találunk. Ezek közül csupán egy név köthető ténylegesen a magyar identitáshoz: Laszlóczki Imre, aki a hírhedt "kémbank" Nemzetközi Beruházási Bank volt alelnöke. Ő egy kifejezetten orosz vonatkozású szankciós listán szerepel. Az említett keresés Rogán Antalon és Laszlóczkin kívül még további találatokat is produkál.
Rogán Antal mostantól a Glomaggal egy különleges listán szerepel, amelyen eddig nem találkozhattunk magyar vagy magyar vonatkozású magánszeméllyel.
A Global Magnitsky, vagy röviden Glomag-program 2017-ben jött létre, az ezt megalapozó jogszabály megszületéséről itt írtunk. Magnitsky (Magnyickij) egy Oroszországban működő nemzetközi befektetési alap, a Hermitage Capital ügyvédje volt. Leleplezte Oroszország legnagyobb adócsalását, amiben politikusok, belügyi dolgozók, az adóhivatal és az igazságszolgáltatás is érintett volt. Letartóztatták, börtönbe került, és meghalt. A történtek hatására az Egyesült Államokban 2012-ben törvényt fogadtak el, és befagyasztották az érintett orosz tisztviselők, politikusok egy részének amerikai vagyonát.
2016-ban létrejött egy globális szankciós keretrendszer, amely az egész világra kiterjedt. 2017-ben, Trump döntésének nyomán, ez a gyakorlat valósággá vált, és ekkor publikálták először a szankcionált egyének és vállalatok listáját.
A rajta lévők nem különösebben ismertek Magyarországon, európai országból Bulgária kivételével, a Balkán kivételével és a szlovák Marian Kocner kivételével (ő az a nagyvállalkozó, akit Jan Kuciak oknyomozó újságíró és barátnője megölésének megrendelésével vádoltak) nem is nagyon vannak rajta, legfeljebb úgy, hogy mondjuk egy szudáni üzletembernek van angliai lakcíme is, de pár kiragadott példa talán megmutathatja, mivel lehet rákerülni: rajta van Dan Gertler izraeli bányamilliárdos, aki a kongói elnökkel bizniszelt, hogy jövedelmező üzleteket kössön. Rajta van 17 szaúdi, akik Dzsamal Hasogdzsi haláláért felelősek.