A japánok nagy lelkesedéssel vonzódnak a magyar népdalokhoz: kígyózó sorokban álltak a látogatók, izgatottan várva, hogy belépjenek a Magyar Pavilon varázslatos világába.


Bár első pillantásra úgy tűnhet, hogy a magyar és japán kultúra szinte két külön világ, a Magyar Pavilon lenyűgöző kiállításai a népzene varázsán keresztül felfedik azokat a rejtett párhuzamokat, amelyek összekötik e két nemzetet. A Bors az Oszakai Világkiállítás megnyitóünnepségén volt jelen, ahol a Magyar Pavilon nem csupán minket, hanem a japán látogatókat is mélyen lenyűgözte.

Expo 2025: A japánok elragadtatva hallgatják a magyar népdalokat

Már a kapunyitás előtt óriási tömeg gyűlt össze az Expo 2025 helyszínén, ahol kizárólag az esemény kedvéért felújított metróvonalon lehetett megközelíteni a területet. Az Oszakai Világkiállítás Magyar Pavilonját ünnepélyes keretek között Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter nyitotta meg. Alig hogy elvágták a nemzeti színű szalagot, máris hosszú sorokban várakoztak a látogatók az épület előtt. Mindenkit egyetlen vágy hajtott: hogy a gasztronómia és a népzene segítségével felfedezhesse Magyarország gazdag kultúráját.

- emelte ki megnyitó beszédében Nagy Márton, akitől a szót a Kossuth-díjas építész, Zoboki Gábor vette át - olvasható a borsonline.hu cikkében.

Zoboki Gábor osztotta meg gondolatait a magyar pavilonról, részletezve, hogy ki volt a tervezője a magyar énekesnő lenyűgöző ruhájának. Emellett a cikkből az is kiderül, hogy Japánban hogyan készítik el a népszerű túrógombócot, méghozzá túró nélkül!

Related posts