Dél-Koreában hadiállapotot hirdettek, ami jelentős változásokat hozhat az ország biztonsági helyzetében. A döntés hátterében számos tényező áll, amelyek figyelembevételével a kormány a legszigorúbb intézkedések mellett döntött. A helyzet komolysága és a r
Jun Szogjol, Dél-Korea elnöke, kedd este rendkívüli hadiállapotot jelentett be a helyi televízió képernyőjén. A bejelentés után a fegyveres erők az utcákra vonultak Szöulban, hogy biztosítsák a rendet és a biztonságot.
Az elnök, noha nem részletezte konkrét intézkedéseit, hangsúlyozta, hogy a liberális, alkotmányos rend megóvása érdekében nem volt más választása. Az észak-koreai kommunista erők és az államellenes csoportok felszámolása érdekében látta elengedhetetlennek ezt a lépést.
Jun Szogjol egyúttal azzal vádolta meg az ellenzéki pártokat, hogy titkos szimpátiát táplálnak Észak-Korea iránt, és ezzel komolyan akadályozzák a kormány hatékony működését - számolt be róla az AP hírügynökség.
A Demokratikus Összefogás Pártja, mint a legnagyobb ellenzéki erő, a bejelentést követően rövid időn belül kifejezte véleményét a statárium kihirdetésével kapcsolatban. Az elnökük határozottan alkotmányellenes lépésnek minősítette azt. Érdekes módon, még az államfő pártjának vezetője is megjegyezte, hogy nem támogatják a rendkívüli állapotot, mivel véleménye szerint ez a döntés hibás irányba tereli az országot.
A dél-koreai katonai vezetés este tizenegy órától kezdve minden politikai tevékenységet tilalom alá helyezett. Ez magában foglalja a tüntetések szervezésének megakadályozását is, továbbá a politikai pártok és a törvényhozás működését is felfüggesztették.