Gulyás Michelle diadalmasan állt a dobogó legfelső fokán, elnyerve ezzel az aranyérmet.


A szombat kora délutáni döntőben a magyar részvétel igazán figyelemre méltó volt, hiszen a 18 fős mezőny közel egyharmadát a magyar versenyzők tették ki.

Az olimpiai bajnok Gulyás szerdán egy kiemelkedő teljesítménnyel zárta a rangsorolót, ahol 20 győzelmet aratott. Ennek köszönhetően kedvező kiemelést nyert a táblavívásban, amelyben az asszók öt tusig, vagy egy percig tartanak. Gulyás az elődöntőig menetelt, végül harmadik helyezést ért el, amiért 238 pontot gyűjtött. A megújított versenyszámban a különböző szakaszok eltérő pontértékeket képviselnek, míg a körvívás eredményei alapján alakítják a sorrendet, ami szintén pontkülönbségekhez vezet.

Az új versenyszámban, az akadályversenyben (OCR), a 65 másodperces időintervallum 250 pontot ér. Minden további másodperc, legyen az többlet vagy eltérés, három pontot jelent. Az egyes elemeknél, mint például a hibák – leesések vagy lelépések – először figyelmeztetés jár, másodjára pedig kizárás következik. Az idei első világkupán, Kairóban, Gulyás Michelle fantasztikus teljesítménnyel a negyedik helyet szerezte meg, 38.91 másodperces időeredménnyel.

Ezt követően a 200 méteres úszás során 2:13.54 perces időeredménnyel a második legjobb teljesítményt nyújtotta, így a lövészetekkel egybekötött 3000 méteres futásra harmadikként vághatott neki, négy másodperccel lemaradva az egyiptomi Farida Haliltól, és csupán egy másodperccel az olasz Aurora Tognetti mögött. Hamar utolérte Tognettit, és a táv közepén már Faridát is sikerült megelőznie, ami hatalmas örömet okozott a BOK Csarnok lelkes közönségének. Folyamatosan jó tempót diktált, és három lőcsoportban is magabiztosan teljesített, a végén pedig még bőven jutott ideje a lőállásban töltött időre is. A záróköréhez érve már kényelmes előnnyel tért vissza a csarnokba a szabadtéri szakasz teljesítése után, és a kombinált versenyszámban a hatodik legjobb időt elérve magabiztosan hódította el az első helyet. A 14 éves Halil a második, míg a francia Coline Flavin a harmadik pozíciót szerezte meg.

Az volt a szándékom, hogy maximálisan élvezzem a versenyt, és a közönség támogatása hatalmas lendületet adott, így minden egyes teljesítményemből kihoztam a tőlem telhető legjobbat.

„Azt hiszem, mindenképpen egyedi élmény volt ez az eredményhirdetés” – osztotta meg Gulyás Michelle, kiemelve, hogy minden kategóriában van lehetőség a javulásra is.

Arra a kérdésre, milyen érzéssel vágott neki a kombinált számnak harmadikként, azt válaszolta, könnyebbséget jelentett, hogy közel voltak hozzá az előtte indulók.

A dobogón állva, könnyek szöktek a szemébe, és ezt az MTI-nek úgy indokolta, hogy ez az első aranyérme az olimpia óta. Az emlékek áradatában pedig felidéződtek benne a párizsi győzelme pillanatai.

"Legutóbb a Himnusz hangjai érintettek meg. Azóta, valahányszor felcsendül, mindig érzések áradatával tölt el, még akkor is, ha éppen az autóban ülök."

Kimagasló teljesítményt nyújtott a kombinált számban a csapattal tavaly világbajnok Bauer Blanka, aki a 13. helyről kapaszkodott fel az ötödikre a legjobb lövészetes futással, 10:58.54 perces eredménnyel. Előzőleg vívásban a nyolcaddöntőben kapott ki, OCR-ben valamivel 48 másodperc fölött ért célba, ezzel itt 13. volt. Az úszás után összesítésben is a 13. helyen állt.

A tavaly egyéni világbajnokságon ezüstérmet szerző, olimpiai negyedik helyezett Guzi Blankának a 16-os táblára jutásért kellett harcolnia, de sajnos nem tudta teljesíteni a célt. Az akadálypályát a hetedik legjobb idővel, 41 másodperc alatti teljesítménnyel sikerült megfutnia, ezt követően úszásban a negyedik helyen végzett. A kombinált szám előtt nyolcadik pozícióban állt, és bár a verseny folyamán már többször is előrébb került, végül ebben a helyezésben ért célba, hiszen az utolsó lövése nem úgy sült el, ahogyan tervezte.

Eszes Noémi vívásban döntőbe jutott, így a második legjobb pontszámmal, 244-gyel fejezte be az első számot, aztán az akadályokon is szépen ment végig, 46 másodperc alatti idővel a középmezőnyben végzett. A kombinált számban is jól küzdött, végül 12. lett. Közvetlenül mögötte ért célba Mészáros Emma, aki vívásban nem jutott fel a 16-os táblára, az akadálypályán viszont a magyarok közül a legjobbként, összességében a harmadik eredménnyel, 38.70 másodperccel ment végig. Az úszásban 18. volt, a kombinált számban pedig ő is szépen versenyzett, és 13.-ként ért célba.

A budapesti világbajnokság, amelynek színhelye a BOK Csarnok volt, izgalmas női öttusa versennyel indult. Összesen 70 versenyző állt rajthoz, a selejtezők kedden zajlottak le, ahol a résztvevők két csoportban, 35 fős létszámmal mérték össze tudásukat. A csoportokból a legjobbak, azaz az első 18 helyezett, jutottak tovább. A magyar színekben hét versenyző képviseltette magát, közülük hatan sikeresen átlépték a selejtező küszöböt. Az elődöntőre szerdán került sor, ahol a rangsoroló víváson kellett helytállniuk. A csütörtöki elődöntőből pedig a két csoport első kilenc-kilenc versenyzője jutott be a nagy fináléba, izgalmas versenyzést ígérve.

A férfiak versenye 16:30-kor veszi kezdetét, és a mezőnyben 18 versenyző található, köztük a magyar Koleszár Mihály is.

Related posts