Rémisztő, innovatív fegyverrel bővült a brit hadsereg arzenálja.


A brit kormány bejelentette, hogy sikeresen tesztelték a rádióhullámokkal működő védelmi energiafegyvert, amely új dimenziót nyithat a modern hadviselésben.

A londoni védelmi minisztérium legfrissebb közleménye szerint a rádiófrekvenciás irányított energiafegyver (RFDEW) néven ismert rendszer rendkívüli képességekkel bír. Ez a forradalmian új technológia nem csupán különböző ellenséges eszközök azonosítására és követésére alkalmas, hanem hatékonyan képes támadni is, legyen szó szárazföldi, tengeri vagy légi célpontokról.

Az új energiafegyver hatótávolsága jelenleg egy kilométerig terjed, és ezen a távolságon belül képes akár egész drónrajok egyidejű megsemmisítésére is. Az RFDEW-fegyverrendszer nagyfrekvenciájú rádióhullámok kisugárzásával károsítja az ellenséges eszközök, köztük drónok, illetve szárazföldi és vízijárművek kritikus fontosságú elektronikai részegységeit, mozgásképtelenné téve e járműveket, illetve a célba vett légi eszközök lezuhanását okozva.

Az új rendszer egy-egy bevetése mindössze 10 pennybe (50 forintba) kerül, így az RFDEW a rakéták alkalmazására alapuló hagyományos légvédelmi rendszereknek költséghatékony kiegészítő eleme lesz - áll a londoni védelmi tárca hétfői ismertetésében.

A magas fokú automatizáltság eredményeként az RFDEW-rendszer működtetéséhez egy ember is elég, és a rendszert katonai járművekre is fel lehet szerelni, szélesítve az eszköz mobilitását. A londoni védelmi minisztérium az utóbbi hetekben több más új, élenjáró technológiával működő támadó és védelmi fegyverrendszer kifejlesztéséről is beszámolt.

Ahogy azt az Infostart korábban már jelentette, a brit hadsereg nemrégiben sikeresen kipróbált egy innovatív drónelhárító lézerfegyvert. Ez a nagy energiájú fegyver, amely intenzív infravörös sugárzást bocsát ki a célzott drónok irányába, páncélozott járműről indult útnak a tesztelés során. A kísérlet során a fegyver minden egyes drónt megsemmisített, bizonyítva hatékonyságát a modern hadviselésben.

Londonban nem sokkal korábban bejelentették, hogy a brit légierő ugyancsak lézertechnológián alapuló, repülőgépekre felszerelhető rakétaelhárító rendszert tesztelt száz százalékos találati pontossággal. A védelmi minisztérium szerint még ebben az évtizedben légi támadóeszközök, mindenekelőtt drónok és rakéták elhárítására alkalmas lézerfegyverekkel szerelik fel a brit hadihajókat is. A DragonFire (Sárkánytűz) elnevezésű fegyverrendszert 2027-ben - a korábban kitűzött határidőnél öt évvel hamarabb - hadrendbe lehet állítani.

A támadórakéták és drónok elleni védelem jelenlegi rendszerei egyenként több millió fontba kerülnek, ám a DragonFire technológiával végrehajtott bevetések csupán körülbelül tíz fontba (ötezer forintba) kerülnek.

Related posts