Az újdörögdi gránátbaleset során sérült kormánytisztviselő különleges "hősi elismerésben" részesül, mely magában foglalja az ingyenes állami lakhatást és a szükséges kórházi kezelést.

Külön, személyre szabott kormányrendelettel és a "kormányzati igazgatási hősi juttatás" jogcím bevezetésével igyekszik kárpótolni Orbán Viktor az újdörögdi gránátbaleset általa hősnek nevezett sérült kormánytisztviselőjét, aki elvesztette mindkét kezét és más, súlyos, maradandó egészségkárosodást is szenvedett.
Valószínűleg az Orbán-kormány felismerte, hogy a kormányzati alkalmazottak számára kötött általános élet- és balesetbiztosítás nem nyújt elegendő fedezetet. Ennek következtében egy egyedi kormányrendeletet terveznek, hogy támogassák az újdörögdi gránátrobbanás során súlyosan megsérült kormánytisztviselőt, aki a Miniszterelnökségen dolgozott. A beszámolók szerint a honvédségi gyakorlóprogramban mindkét kezét elveszítette, és emellett súlyos arcsérüléseket is szenvedett, ami még inkább indokolttá teszi a különleges intézkedéseket.
A kormány honlapjára felkerült rendelettervezet szövege alapján egyértelmű, hogy a 29 éves hölgyre vonatkozik - nem tudni arról, hogy más civil is megsérült volna az Adaptív Védelem elnevezésű, kormányzati tisztviselőknek szóló önkéntes harcászati felkészítő képzésen. A hölgy március 21-én sérült meg, amikor éles gránát robbant a kezében, emiatt elvesztette mindkét kezét. A tragikus eset ellenére sem Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, sem Vidoven Árpád illetékes államtitkár nem mondott le, a program pedig folytatódott, bár már nem éles gránáttal vagy lőszerekkel.
A rendelettervezet hangsúlyozza, hogy "kiemelt tisztelet illeti meg azokat a honfitársainkat, akik életüket kockáztatva vagy akár életüket áldozva sajátítanak el katonai ismereteket, védve ezzel hazánkat. Különösen fontos ez, ha mindezt nem a Magyar Honvédség keretein belül, hanem polgári közszolgálati hivatásuk mellett, önkéntesen teszik." A dokumentum arra is felhívja a figyelmet, hogy "az államnak kötelessége elismerni a hősök áldozatvállalását, továbbá minden szükséges támogatást megadni azok számára, akik az önkéntesen vállalt szolgálat során sérülést vagy egészségromlást szenvednek."
Mivel a tervezet szövege külön megjegyzi, hogy "a rendelet visszamenőlegesen is érvényes, így a korábban balesetet szenvedett tisztségviselő is jogosult a támogatásokra". Az is kiderül, hogy a Miniszterelnökségen dolgozó hölgy biztosan 50 százalékosnál nagyobb mértékű egészségkárosodást szenvedett, mert a rendelet-tervezet a legalább 50 százalékos mérték felett rendelkezik a "kormányzati igazgatási hősi juttatás" biztosításáról.
Ez a speciális kormányzati juttatás több tételből áll össze, anyagi és természetbeni juttatásokból: