Az MNB álláspontja szerint Magyar Péter feszülten vonta kérdőre az egyik kollégájukat.


A Magyar Nemzeti Bank kezdetben nem nevezte meg, honnan származik a heves hangvétel, de Menczer Tamás megérkezett a színre.

Sajtóközleményt adott ki szerda délben a Magyar Nemzeti Bank (MNB), amelyben azt írták, hogy egy politikai párt vezetője ingerülten vonta kérdőre egyik munkatársukat. Bár a közlemény nem nevezte meg az illetőt, nem sokkal később Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója Facebook-bejegyzésben azt állította, hogy Magyar Péterről van szó.

Az MNB tájékoztatása szerint az eset április 22-én zajlott, amikor egy politikai személy telefonon próbálta számon kérni az egyik jegybanki ügyintézőt. A dühös hangnem hátterében az állt, hogy a Magyar Nemzeti Bank piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett a bennfentes kereskedelem gyanújával kapcsolatban.

A politikus kifejezte csalódottságát a hivatalos végzésben megjelölt határidő kapcsán, miközben ügyvédje már benyújtotta a határidő meghosszabbítására vonatkozó kérelmet. Egy telefonos beszélgetés során a politikus lekezelően nyilatkozott a jegybank által feltett kérdésekről, és a következő évi országgyűlési választásokra utalva lehetséges változásokat ígért.

A jegybank közleménye szerint az eljárás az OPUS GLOBAL Nyrt. részvényeivel kapcsolatos, konkrétan a 2023. júliusi részvényvisszavásárlási bejelentést megelőző időszakot vizsgálják. Menczer Tamás posztja után nem sokkal Magyar Péter is megszólalt a közösségi médiában, és tagadta, hogy megfenyegette volna az MNB munkatársát. Elmondása szerint csak jelezte, hogy "bohóc jelet" fog rajzolni a kérdések mellé, valamint üzenetet küldött a jegybank vezetőinek, amely szerint egy leendő Tisza-kormány felelősségre vonja majd az állítólagos visszaélések elkövetőit. Hangsúlyozta, hogy ez nem fenyegetés, hanem ígéret.

A bennfentes kereskedelem vádja korábbi ügy: volt barátnője, Vogel Evelin egy hangfelvételen azt állította, hogy Magyar Péter jelentős részvényvagyonnal rendelkezik, és belső információk alapján kereskedett. Az Index februárban arról számolt be - forrásmegjelölés nélkül -, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálódik az ügyben. Az MNB hét magánszemély ellen indított eljárást. Magyar tagadta a vádakat, és közölte: banki kimutatásai szerint csak július 25-én vásárolt Opus-részvényeket, vagyis napokkal a hivatalos bejelentés után, amikor már nyilvános volt az információ. Állítása szerint a részvények egy részét gyorsan eladta és nyereséget ért el, a többit pedig később veszteséggel adta el.

Related posts