A nagy szökés – a frankfurti állatkert orángutánjai bátran megszöktek a gondozóik felügyelete alól!

A látogatókat evakuálták, amíg az állatok vissza nem mentek a majomházba.
Június 17-én, kedden, izgalmas esemény zajlott a frankfurti állatkertben: négy orángután szökött meg, ahogy azt a Frankfurter Rundschau beszámolt róla. A látogatók biztonsága érdekében azonnali evakuálásra került sor, hiszen ezek az intelligens és erőteljes állatok nem éppen veszélytelenek. Az állatok védelme is kiemelt fontosságú volt a helyzet kezelésében.
A Borgori-erdő néven ismert kültéri futtatójuk zárjának váratlan meghibásodása jelentős előnyhöz juttatta őket a szökésük során. Ennek köszönhetően könnyedén eljutottak a szomszédos lakótársaikhoz, felfedezve ezzel új kalandok világát.
Ausztráliai pintyek és palettás doktorhalak sokasága – egyedülálló módon több mint 120 különböző állatfajnak ad otthont egy mosonmagyaróvári gimnázium.
Az állatkerti személyzet gondosan zárta be az összes bejáratot, és a jegypénztárakat is leállították. Körülbelül egy órás felfedezés után azonban az orángutánok, mintha csak megéreznék a hazaérkezés idejét, visszatértek saját kifutójukhoz. Ehhez azonban nem csupán az volt szükséges, hogy a gondozóik egyenként, szeretetteljes hangon a nevükön szólítsák őket.
A hírportál tájékoztatása szerint a hat orángután közül valószínűleg négy, tinédzser korú példány választotta az állatkert felfedezését. A gondozók ugyanis csak a felnőtt hímet és nőstényt találták magányosan a kifutóban. Miután a helyzetet sikerült rendezni, a látogatókat ismét beengedték az állatkert területére.
Az orángutánok számos alfaja a világ legveszélyeztetettebb állatai közé tartozik. A helyzetük rendkívül aggasztó, mivel a természetes élőhelyük folyamatos erdőirtások miatt rohamosan csökken. E körülmények között a szakemberek fokozott figyelmet fordítanak az orángutánok védelmére, és különféle programokat indítanak a populációik megóvására és szaporításuk elősegítésére.
A frankfurti állatkert legutóbb 2018-ban üdvözölte egy orángután bébi érkezését, amely örömteli esemény volt a látogatók körében. Ezt követően 2020-ban a budapesti Fővárosi Állat- és Növénykertben is született egy kis orángután, akit Móricnak neveztek el. Sajnos, Móric élete tragikus fordulatot vett, amikor két évvel később egy vele született betegség következtében elhunyt.
Az állatkerti környezetben történő veszélyeztetett állatfajok szaporítása valóban kiemelkedő jelentőséggel bír. Ezek a törekvések gyakran nem mentesek a kihívásoktól, hiszen számos tényező nehezítheti a sikeres szaporodást. Ennek ellenére az állatkertek elkötelezetten dolgoznak azon, hogy megőrizzék és fenntartsák ezeket a ritka fajokat, folytatva a kísérletezést és a kutatást a fennmaradásuk érdekében.