A Fidesz a határon túli szavazók körében rejlő lehetőségeket tartja fontosnak és ígéretesnek.

Az egyszerűsített honosítási eljárás 2010-es bevezetése óta körülbelül 1,2 millió ember nyert el magyar állampolgárságot. A Magyar Hang forrásai azonban arról számoltak be, hogy a kormány nem elégedett a regisztrált szavazók számával. A legutóbbi Magyar Állandó Értekezleten a kormány képviselői felkérték a határon túli magyar szervezetek vezetőit, hogy tegyenek meg mindent a választási regisztráció ösztönzése érdekében. A kormány nem kívánja a dolgot a véletlenre bízni: a Külgazdasági és Külügyminisztérium utasította a környező országokban működő magyar nagykövetségeket és konzulátusokat, hogy aktivizálják magukat, és ehhez forrásokat is biztosítottak, annak ellenére, hogy az államigazgatás más területein elvonásokkal találkozhatunk. A regisztráció népszerűsítése érdekében ingyenes koncerteket és kulturális eseményeket szerveznek a határon túli területeken, ahol "erősen ajánlani" fogják a regisztrációt. A konzulok is részt fognak venni ezeken az eseményeken, és felmerült az elképzelés, hogy a belépést a választási regisztrációhoz kössék a már magyar állampolgársággal rendelkező látogatók számára. Azonban a döntés még nem született meg, mivel ez a lépés kizárná a magyar állampolgárságot nem igénylő határon túli magyarokat az eseményekről.
A lap információi alapján a Fidesz stratégiája az, hogy ha sikerül több százezer határon túli magyart regisztrálni és levélszavazásra ösztönözni, az a hazai választások során, különösen döntetlen közeli helyzetben, kedvező fordulatot hozhat a kormánypártok számára. Ez a helyzet azért is lehet előnyös, mert a határon túli magyar közösségek túlnyomó része a Fidesz támogatására számíthat.
A 2022-es parlamenti választások során 270 ezer érvényes szavazat érkezett olyan személyektől, akik nem rendelkeznek magyarországi lakcímmel. Ezek a szavazók azonban csak lista alapján gyakorolhatják szavazati jogukat, egyéni választókerületi képviselőre nem szavazhatnak. A rendszer viszont lehetőséget teremt a visszaélésekre: a regisztráció után a szavazók tíz évig bent maradnak a nyilvántartásban, és automatikusan megkapják a szavazólapokat tartalmazó levélcsomagokat. Előfordulhat, hogy egy határon túli magyar személy időközben elhalálozik, de a magyar hatóságok erről csak akkor szereznek tudomást, ha a családtagok bejelentik az eseményt a magyar konzulátuson. Mivel ez a folyamat nem mindig valósul meg, a rokonok – amennyiben az elhunyt iratai még megvannak – jogilag problémamentesen szavazhatnak a hozzátartozójuk nevében.
Úgy tudjuk, a nagyszabású regisztrációs kampány a környező országokban (Ukrajna és Szlovákia kivételével, ahol tiltják a kettős állampolgárságot) a nyáron indul, a különböző korosztályok zenei ízlésére szabott koncertekkel és kulturális eseményekkel.