A budapesti Madame Tussauds múzeumában felfedezhetjük a magyar történelem egyik legnagyobb titkát, amelyet most végre lelepleztek a nagyközönség előtt. Ez a különleges attrakció nem csupán a hírességek viaszfiguráit vonultatja fel, hanem egyedi módon össz


Bár az a kijelentés alighanem túlzás, hogy Magyarországon tombolna a Habsburg-nosztalgia, vannak olyan alakok, akiket még 45 év kommunista diktatúrája sem tudott kitörölni a pozitívan megítélt nemesi személyek sorából - gondolunk itt például Wittelsbach Erzsébetre, akiről már az is sokat elárul, hogy általában a kedveskedő becenevén, Sissiként hivatkoznak rá.

Ez a korszak már réges-régen eltelt, és ahogyan az utókor gyakran hajlamos a múlt árnyoldalait túldimenzionálni, úgy nem ritka, hogy a pozitívumokat is felnagyítják.

A Sissi körüli sorozatok gyakran egy idealizált, romantikus képet festenek a császárnéról, eltávolítva a valóság egyes árnyalatait. Bár senki sem vitatja, hogy Sissi nem volt gonosz vagy rosszindulatú személy, az életében azért bőven akadtak olyan nehézségek és összetett helyzetek, amelyeket a legtöbben hajlamosak figyelmen kívül hagyni a róla való megemlékezések során.

Related posts